Министарка Александра Софронијевић на Транспортном инвестиционом самиту у Солуну
У пратњи амбасадора Србије у Грчкој Николе Недељковића, министарка Софронијевић учествовала је на министарском састанку представника земаља Западног Балкана, Европске комисије, међународних финансијских институција и приватног сектора, посвећеном унапређењу транспортне повезаности региона и његовом даљем интегрисању у европску транспортну мрежу (TEN‑T).
Учесници су разматрали могућности за убрзање реализације стратешких инфраструктурних пројеката, јачање сарадње са међународним финансијским институцијама и веће укључивање приватног сектора у финансирање инвестиција. Посебан акценат стављен је на развој Коридора Западни Балкан – Источни Медитеран, као и на значај координисаног приступа у планирању и реализацији пројеката који доприносе јачању регионалне повезаности, економског раста и конкурентности.
На маргинама Самита одржан је и билатерални састанак министарке грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Србије Александре Софронијевић и министра инфраструктуре и саобраћаја Грчке Христоса Димаса, током којег је потврђено обострано опредељење за даље продубљивање сарадње, нарочито у области стратешких саобраћајних и инфраструктурних пројеката од значаја за економски развој и јачање повезаности региона.
Током Самита, министарка Софронијевић састала се и са европским комесаром за одрживи транспорт и туризам Апостолосом Цицикостасом.